• Zakotveno v kvalitě

V pořadí šesté pracovně-sportovní setkání J&P se statiky a projektanty se blíží

Odpoledne 15. června je vyhrazeno pro naše tradiční přátelské setkání na Střeleckém ostrově.

Mířit a trefit se do černého je sportovní i pracovní výzvou všech účastníků, kteří se přijdou odreagovat od práce na stavebních výkresech.Čeká nás lukostřelecké soutěžení, debata o specifických tématech stavebnictví i filosofování u opékání buřtů s výhledem na řeku a Národní divadlo.

Co budeme řešit pracovně? Inspirujeme se v hledání možností a příležitostí ve stavebních inovacích a efektivitě. Společně to vnímáme jako pozitivní směr k překlenutí změn a krizí.

Každoročně přivítáme jednoho či dva nové kolegy, aby nás obohatili svými zkušenostmi a názory. Kapacita areálu je velmi omezená.

Pokud byste měli zájem rozšířit své i naše obzory, prosím napište na náš kontaktní e-mail a pokud bude ještě volné místo, pošleme Vám odkaz na registrační formulář.

 

MOTIVAČNÍ VIDEA

Pokud byste chtěli nejdříve vědět něco o lukostřelbě, podívejte se na náš výběr motivačních videí. Střelba z luku je praktické lovecké a vojenské umění a z něj vzniklé sportovní odvětví, jehož tradice je stará desítky tisíc let. Pokud vnímáte lukostřelbu jen „periferně“, třeba jako součást historických a fantasy filmů, možná Vás překvapí, jaký „big deal“ to pro některé lidi stále je. Současná škála je široká – od téměř meditačního přístupu až po high-tech pojetí střelby.

 

Lukostřelba a rodina či byznys?
Atraktivní a společensky atraktivní formou tohoto sportu je 3-D lukostřelba – střelba na 3D figuríny zvířat v životní velikosti, odtud tedy název „3D“. Soutěž vždy probíhá v přírodním prostředí, často v relativně náročném terénu. Střelci se pohybují po trati sestavené z jednotlivých stanovišť – 3D terčů. Většinou má střelec na terči pouze 1 výstřel. Vždy se střílí na neznámou vzdálenost k terči.

VIDEO ZDE

 

Střílení s hendikepem
To, že někteří tělesně postižení lidé dokáží svojí pílí a úsilím překonat výkonem většinu zdravých sportovců, to známe z paralympiád. Ale že i téměř slepý lukostřelec dokáže trefit desítku?

VIDEO ZDE

 

Pro milovníky primitive technology:
Jak vyrábí příslušenství novodobý pračlověk?

VIDEO ZDE

 

Japonská lukostřelba:
Elegance, koordinaci pohybů a síla tradiční filozofie, aneb když dělání je víc než dílo.

VIDEO ZDE

 

Lars Andersen:
Největší současný popularizátor lukostřelby je prostě jen přerostlý kluk.

VIDEO ZDE

 

Škola Seregedel:
Když žena lukem střílí jako rychlopalná puška.

VIDEO ZDE

 

Olympijské zlato má Korea:
Obětovali byste pro vítězství 1500 vystřelených šípů denně?

VIDEO ZDE

JORDAHL & PFEIFER Stavební technika, s.r.o.

Bavorská 856/14, 155 00 Praha 5
IČ: 25693221
DIČ: CZ25693221
Spisová značka: C 61744 vedená u Městského soudu v Praze
Bankovní spojení (Česká spořitelna): 2031062/0800

Consultant Search